Zvukový informační průvodce

Na Náměstí Přemyslovců byl poblíž rohu s Kostelní ulicí, jen pár desítek metrů od infocentra, dne 29. srpna 2008 nainstalován trojjazyčný zvukový informační průvodce DVG ORBIS "10+1". Průvodce zobrazuje podrobný plán města včetně rejstříku ulic, vyznačeny jsou důležité instituce a úřady, zachyceny jsou zajímavosti města. Plán doplňuje legenda s piktogramy, nechybí ani fotografie, vyznačené cyklotrasy, mapa okolí s tipy na výlety a namluvené spoty.

Ve třiceti namluvených spotech se můžete seznámit s historii města, jeho památkami, železnicí, kulturními akcemi a osobnostmi z oblasti kultury, nechybí ani výčet možností sportovního vyžití a úspěchy místních sportovců. Další čtyři zvukové body pak nabízejí tipy na výlety do blízkého okolí. To vše v češtině, angličtině a němčině. Stačí si jen vybrat místo zájmu a jazyk a navolit příslušný číselný kód. Pak už stačí naslouchat zhruba minutovým spotům, z nichž některé jsou podbarveny hudbou a zvukem, a podívat se na jejich umístění na mapě (rozblikají se příslušné autoleddiody). Panel je oboustranný, takže dva zájemci můžou panel použít zároveň. Místní občané i turisté tak získali další možnost seznámit se s informacemi o Nymburce a jeho okolí.

Na realizaci infopanelu spolupracovaly s vedením odbory informatiky, odbor školství, kultury a památkové péče, odbor správy a rozvoje městského majetku a odbor kancelář starosty.

Na závěr pár statistických údajů - celková kapacita pamětí zvukových spotů je pro český jazyk 1980 vteřin, tedy 33 minut. 70 vteřin mluveného slova v češtině představuje 720 znaků písemného textu včetně mezer. Věřte, že není lehké vměstnat několik set let historie města a další zajímavosti do pár minut povídání...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet