Nejúspěšnější sportovci roku 2013
vloženo: 05.02. 2014  autor: Markéta Tomčíková

Výsledky sportovní ankety byly slavnostně vyhlášeny v úterý 4. února v Obecním domě v Nymburce. Stejně jako loni se stal Nejúspěšnějším sportovcem Nymburska rychlostní kanoista nymburské Lokomotivy a český reprezentant Martin Fuksa.

Na trůn vynesly dvacetiletého sympatického mladíka dva tituly mistra Evropy mezi dospělými a jeden titul mistra Evropy v kategorii do třiadvaceti let, kde byl ještě navíc druhý. Fuksa se stal také nejúspěšnějším v hlasování čtenářů Nymburského deníku a díky tomu obhájil i vítězství v kategorii Hvězda deníku. Mezi čtenáři získal pětačtyřicet procent hlasů. Cenu však místo vítězného Martina, který je na soustředění v Portugalsku, převzal jeho mladší bratr Petr.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Jednotlivci dospělí
1. Martin Fuksa
2. Bořek Dočkal – fotbalista – v létě se vrátil ze zahraničního angažmá a zamířil do pražské Sparty. Je členem českého národního týmu
3. Karel Ruso – silový trojboj – první místo na ME Masters v silovém trojboji v Lucembursku

Jednotlivci mládež
1. Josef Černík (15 let) – karatista, vyhrál na mistrovství Evropy v Turecku, ve své kategorii je republikovou jedničkou
2. Tereza Semecká (15 let) – atletka, získala titul mistryně republiky a k tomu přidala i národní rekord v běhu na dvě stě metrů překážek
3. Daniel Mrázek (10 let) – krasobruslař, vyhrál mistrovství republiky v Českých Budějovicích, celkem 7 x zvítězil na prestižních kláních

Týmy dospělí
1. Vojtěch Ruso – Daniel Drahokoupil – rychlostní kanoisté, 3. místo na světové univerziádě v Kazani, 5. místo na ME U23 v Poznani a 7. místo na MS U23 v Kanadě
2. Dragon Team Nymburk - vítězové republikového šampionátu, 3 x druzí na mistrovství Evropy
3. Basketbalový A – tým – opět vyhrál suverénně tuzemskou nejvyšší soutěž, už podesáté za sebou

Týmy mládeže
1. nohejbaloví dorostenci Stratova – obhájili titul mistra republiky
2. sprinterská dorostenecká štafeta SKP Nymburk – třetí místo na MČR v atletice na dráze i hale
3. aerobic Poděbrady – kadetky (11 – 13 let) – 9 x vyhrály republikové soutěže, zvítězily i na Bohemia Aerobic Tour. Proslavily se skladbou China Town